ÇGK Mücevherat

ÜCRETSİZ TESLİMAT - KREDİ KARTINA PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT
Ürünlerimiz

Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
 
Çiğdem Gürel Kuyumculuk ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda  Satış Sözleşmesidir.
 
MADDE 1- TARAFLAR 
 
1.1- SATICI:
 
Ünvanı  : Çiğdem Gürel Kuyumcu Atölyesi ( Bundan sonra www.cgkmucevherats.com, SATICI olarak anılacaktır.)
Adresi :Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent Atölye Bloğu 4.kat 9. Sokak 24 numara Bahçelievler/ İstanbul 
Telefon 05306136040 E-mail:  bilgi@cgkmucevherats.com
 
MADDE 2- KONU 
 
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.cgkmucevherats.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 
 
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 
 
Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, modeli, rengi ve satış bedeli ALICI’nın seçtiği ve siparişini verdiği gibidir.
 
 
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, www.cgkmucevherats.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile ürün detaylarında yer alan belirtilen zaman aralığında ALICI’nın beyan ettiği adresteki kişi/kuruluşa kargo firması aracılığı ile teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir. 
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır. 
4.9- SATICI şüpheli gördüğü işlemleri önceden haber vermeksizin iptal etme hakkına sahiptir.
4.10- SATICI kargo aşamasında yaşanan problemden dolayı sipariş verilen ürünün belirtilen sürede teslim edilmemesi halinde 20 gün içerisinde sigorta tespitini yapıp ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. 
 
MADDE 5- CAYMA HAKKI 
 
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. 
 
MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 
 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 
 
 
Aşağıdaki ürünler kıymetli maden olmasından kaynaklı cayma hakkı kullanılamaz
-Külçe altın ve çeşitleri
-22 ayar altın ve çeşitleri
-24 ayar altın ve çeşitleri
-Cumhuriyet altın ve çeşitleri
-Ziynet altın ve çeşitleri
-Kişiye özel üretilmiş ürünler
-Sitede stokda tutulmayan istek üzerine yaptırılan ürünler
 
MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME
 
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 
 
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 
İADE VE DEĞİŞİM
Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.
 
www.cgkmucevherats.com üzerinden satın aldığınız ürünün iade yada değişim talebini sipariş tarihinden itibaren 14 gün içerisinde online destek bölümünden ya da 05306136040 nolu numaramızdan yapabilirsiniz.
 
Tüketici’nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, Tüketici’nin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, Tüketici’nin istekleri doğrultusunda üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, Tüketici’nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır. 
Sohbete Başla
1
Merhaba!
Bilgi ve sorularınız için bize whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.